Liga šampiona: Roma prva, Atletiko bez osmine finala poslije osam godina

Objavljeno: 6.12.2017.

Ekipe Rome, Bazela i Juventusa obezbedile su plasman u nokaut fazu Lige šampiona posle mečeva šestog, poslednjeg kola grupne faze.

Liga šampiona – šesto kolo:

Grupa A:
Mančester Junajted – CSKA Moskva 2:1 (0:1)
Lukaku 65, Rašford 66 – Dzagoev 45+1
Benfika – Bazel 0:2 (0:1)
Eljunusi 5, Oberlan 65

Grupa B:
Bajern Minhen – Pari Sen Žermen 3:1 (2:0)

Alkaser 59, Metju 90+1

‘Vučica’, za koju je naš Aleksandar Kolarov ponovo odigrao ceo meč, slavila je protiv Karabaga golom Dijega Perotija 1:0 (0:0) i tako kao prva iz grupe C otišla u nokaut fazu.

Ovakav raspet situacije omogućio joj je Atletiko Madrid remijem sa Čelsijem u Londonu. ‘Plavci’ su bili bolji rival, imali su kvalitetnije šanse, ali ih je totalno presekao vodeći pogodak Saula Njigesa u 59. minut, pa je sve što su uspeli da urade do kraja bio gol za izjednačenje preko štopera gostiju Stefana Savića.

S druge strane, švajcarski šampion ništa nije prepuštao slučaju u grupi A. Rano je poveo protiv Benfike u Lisabonu, da bi sredinom drugog poluvremena i potvrdio prolaz. Strelci za Bazel bili su Mohamed Eljunusi u petom i Dimitri Oberlan u 65. minutu, a za domaće su svih 90 minuta odigrali Mile Svilar i Andrija Živković.

Bazelu je pomogao i Mančester Junajted, iako su se samo pobrinuli za svoju sudbinu, koji je posle preokreta uspeo da porazi moskovski CSKA. ‘Armejci’ su poveli u poslednjim sekundama prvog poluvremena, ali su onda Romelu Lukaku i Markus Rašford za manje od 90 sekundi postavili konačan rezutlat susreta.