Petarda: Eriksen het-trikom odveo Dansku u Rusiju!

Objavljeno: 15.11.2017.

Reprezentacija Danske poslednji je učesnik Svetskog prvenstva u Rusiji 2018. godine kada su u pitanju selekcije sa evropskog kontinenta.

Danci su u poslednjem revanš meču baraža, posle susreta bez golova pre tri dana u Solni, deklasirali Republiku Irsku u Dablinu – 5:1 (2:1).

Posle samo šest minuta igre, pred više od 50.000 ljudi na stadionu Aviva, nikako nije delovalo da će gosti ovako ubedljivo slaviti, jer je Šejn Dafi iskoristio smušenost odbrane Danske i doneo rano vođstvo domaćima.

Ipak, Danci su odmah preuzeli kontrolu i počeli da napadaju u talasima, da bi u 29. minutu Andreas Kristensen uz dosta sreće doneo izjednačenje.

Svega tri minuta kasnije usledio je novi šok – kada je Kristijan Eriksen postigao svoj prvi pogodak, divnim udarcem, pod prečku, sa ivice kaznenog posle školske kontre.

Sastavi:

Republika Irska (4-5-1): Rendolf – Kristi, Dafi, Klark, Vard – Hendrik, Arter, Mejler, Brejdi, Meklin – Marfi

Danska (3-4-1-2): Šmajhel – Bjoland, Kristensen, Kjer – Larsen, Kvist, Dilejni, Poulsen – Eriksen – Sisto, Jergensen

Pokušala je ekipa Martina O’Nila da se trgne, isto je želela i na startu nastavka, ali je onda usledio novi hladan tuš u režiji fenomenalnog veziste Totenhem Hotspura.

Ovoga puta mu je Pione Sisto lepo odložio loptu na kapici kaznenog, a ovaj levom nogom prelepo pogodio dalji ugao. Sve je i definitivno bilo gotovo desetak minuta kasnije, u 63. minutu Eriksen kompletira het-trik, posle poklona indisponiranih domačina, da bi konačan rezutlat postavio rezervista Niklas Bentner iz penala u 90.

Danska će po peti put u istoriji igrati na Mundijalu.

Preostala dva učesnika Mundijala saznaćemo u četvrtak rano ujutru, pošto će najpre Australija dočekati Honduras u sredu od 10.00 u Sindeju, posle meča bez golova, a u noći istog dana Peru će biti domaćin Novom Zelandu od 03:15, gde takođe nije bilo pogodaka u prvih 90 minuta fudbala.

Žreb za grupnu fazu na programu je prvog dana decembra u moskovskom Kremlju.