Triler u Madridu, Barsa prva srušila ‘Kralja’

Objavljeno: 13.11.2017.

Derbi osmog kola Endesa lige između Real Madrida i Barselone završen je pobedom Katalonaca 84:80.

’Kraljevići’ su bolje započeli meč i u prvoj četvrtini poveli sa sedam poena prednosti da bi gosti u finišu tog kvartala uspeli da smanje na poen zaostatka – 19:18.

Tokom većeg dela meča smenjivala su se vođstva, posle drugog i trećeg kvartala bilo je izjednačeno, a u nastavku je viđena dramatična završnica.

Igrao se poen za poenom, u poslednji minutima važne poene su pogodiliprvo Serafan, a potom i Ertel pa su na devet sekundi pre kraja imali tri poena prednosti – 81:78.

Poslednji napad Madriđani su veoma loše iskoristili. Rudi Fernandes je uputio katastrofalan pas Rendolfu, a slovenački reprezentativac je napravio faul nad Moermanom, koji je bio polovičan sa linije penala.

Posle tajm auta Kerol postiže koš za 82:80, da bi Ertel poenima sa linije slobodnih bacanja stavlja tačku na prvi ’El Klasiko’ – 84:80.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Adrijan Moerman sa 19 poena, a pratio ga je Kevin Serafan sa 15 i Riki Sanders sa 13.

Kod Madriđana istakao se Luka Dončić 20 poena, deset skokova i jednu asistenciju, dok jedini dvocifreni bio Rudi Fernandes sa deset poena.