Hrvati peti put na Svjetskom prvenstvu!

Objavljeno: 13.11.2017.

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se na Svetsko prvenstavo, peto od poslednjih šest mundijala.

“Vatreni” su remijem bez golova sa Grčkom u Pireju odbranili impresivnih 4:1 sa Maksimira iz prvog meča.

Hrvati su na Jorgos Karaiskakisu odigrali izuzetno disciplinovano, bez srljanja u napadu, pre svega se koncentrisavši na odbranu svog gola.

Grci su pokušali jakim pritiskom na startu meča da stigno do brzog gola, ali su bili nemoćni u završnici napada.

Tokom 90 minuta u Pireju je viđena žestoka borba, pre svega u veznom redu, bez pravih gol šansi, a najbliži pogotku bili su gosti, Ivan Perišić je krajem prvog poluvremena pogodio stativu udarcem sa oko 25 metara.

Hrvatska se pridružila Švajcarskoj koja je takođe remijem bez golova u revanšu “overila” trijumf iz Severne Irske, a preostali revanši evropskog baraža za Mundijal 2018. igraju se u ponedeljak (Italija – Švedska, 0:1) i utorak (Irska – Danska, 0:0).