“Petarda” Zvezde, het-trik Luke Adžića

Objavljeno: 11.10.2017.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su sa 5:0 Dinamo iz Vranja u odloženom meču prvog kola Kupa Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića koristili su greške gostiju i zasluženo ostvarili trijumf posle reprezentativne pauze.

Ekipa iz Vranja igrala je veoma hrabro, sa visoko postavljenom zadnjom linijom i hteli su da se nadigravaju sa crveno-belima.

Zvezda je znala to da iskoristi i da preko kontra-napada dođe do veoma ubedljive pobede. Meč su obeležila dvojica igrača.

Luka Adžić koji je postigao het-trik i Aleksandar Pešić koji je ostvario tri asistencije i jedan gol.

Crveno-beli došli su do vođstva u 25. minutu kada je Adžić postigao prelep gol iz slobodnog udarca. Do drugog gola čekalo se 19 minuta kada je Pešić postigao gol, a onda je za samo dva minuta kasnije Adžić povosio na 3:0 (asistent Pešić).

Sa tim rezultatom otišlo se na pauzu, a onda su crveno-beli postigli još dva gola.

Adžić je ponovo bio strelac u 60. minutu (asistent Pešić), da bi u 76. minutu Srnić postavio konačnih 5:0 (asistent Pešić).

Ranije u toku dana, Partizan je kao gost slavio protiv Rtnja, dok je Napredak pobedio Bežaniju. Od 18.00 igrali su i Sloboda i Borac. Gosti iz Čačka slavili su sa 2:1.