Pobjeda Rome– golovi Džeke, asistencija Kolarova

Objavljeno: 17.9.2017.

Fudbaleri Rome ubedljivo su na’Olimpiku’ savladali Veronu u meču četvrtog kola Serije A – 3:0 (2:0).

Rađa Naingolan doneo je vođstvo Romi u 22. minutu, a pobedu je potvrdio dvostruki strelac Edin Džeko, golovima u 34. i 61. minutu.

Domaćini su poveli posle kontre El Šaravi je poslao loptu Naingolanu koji u 22. minutu rutinski završava akciju za 1:0.

Do kraja prvog dela meča ‘Vučica’ je povećala prednost preko Edina Džeka u 34. minutu.

To je bio konačan rezultat prvog dela meča, da bi u nastavku, ponovo Edin Džeko na asistenciju srpskog reprezentativca Aleksandra Kolarova postavio konačan rezultat.
Verona je meč završili sa igračem manje na terenu jer Samuela Suprajena zbog drugog žutog kartona morao u 65. minutu u svlačionicu.

Mogli su domaćini da meč završe i ubedljivije, nekoliko prilika je imao Edin Džeko, ali je na kraju ostalo 3:0.

Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč i pružio još jednu dobru partiju u dresu Rome.

Roma je sa dve pobede i šest bodova sedma na tabeli, uz utakmicu manje, a Verona je pretrpela treći poraz i pretposlednja je sa jednim bodom.

Fudbaleri Fiorentine pobedili su kao domaćini Bolonju sa 2:1. Fiorentina je povela u 61. minutu golom Federika Kijeza, a minut kasnije izjednačio je Rodtigo Palasio.

Pobedu “ljubičastima” doneo je Herman Pecela u 69. minutu.

Posle dva vezana poraza na početku prvenstva, Fiorentina je ostvarila dve uzastopne pobede i deveta je na tabeli sa šest bodova. Bolonja je pretrpela drugi uzastopni poraz i 11. je na tabeli sa četiri boda.