Dva gola i asistencija Falkaa, prečka Jovetića

Objavljeno: 17.9.2017.

Fudbaleri Monaka ubedljivo su slavili protiv Starzbura pred domaćim navijačima, u meču šestog kola francuskoh šampionata – 3:0 (1:0).

Golove za ‘Kneževe’ postigli su Roni Lopes u 44. i Radamel Falkao u 51. i 67. minutu.

Gosti su do finiša prvog poluvremena odolevali napadima domaćina, kada je vođstvo Monaku doneo Lopes na asistenciju Falkaa.

S tim rezultatom se otišlo na odmor da bi sjajni ‘El Tigre’ posle assisencije upisao i dva gola na ovom meču, ali je njegov drugi gol postignut iz ofsajda.

To je bio njegov deveti pogodak posle šest kola i nalazi se na vodećoj poziciji liste strelaca.

U ostalim mečevima Dižon je minimalnim rezultatom savladao Sent Etjen – 1:0, dok su istim rezultatom završeni mečevi između Gengama i Lila, Nanta i Kaena i Troje i Monpeljea.

Crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić prvi put se našao u startnoj postavi Monaka i igrao je do 60. minuta. Bivši igrač Partizana mogao je da se upiše da se upiše u listu strelaca, ali je njegov lob sa 20-ak metara zaustavila prečka.

Monako posle pobede nad Strazburom ima 15 bodova, koliko ima i PSŽ, koji u nedelju dočekuje Olimpik Lion.

Strazbur je upisao i treći uzastupni poraz i nalazi se na pretposlednjem mestu tabele sa samo četiri boda.