Čelsi i Arsenal bez golova, Luizu crveni

Objavljeno: 17.9.2017.

Aktuelni šampion Premijer lige, londonski Čelsi igrao je nerešeno protiv gradskog rivala Arsenala u utakmici bez golova, 0:0.

Čelsi je posle tri uzastopne pobede dočekao “Tobdžije” na Stamford Bridžu i očekivalo se da bolje otvoriti utakmicu.

Umesto toga, prvi je zapretio Deni Velbek glavom na isteku prvih petnaestak minuta igre. Usledio je novi dobar napad koji nije iskoristio Lakazet koji je šutirao po sredini gola, a Kurtoa mu je ‘skinuo’ loptu.

Na drugoj strani se istakao i Petr Čeh. Pedro je gađao u levu stranu, Čeh je odbranio a do kraja poluvremena je Remzi pogodio stativu. Mreže su nastavile da miruju i u nastavku, Arsenal je nastavio da pokušava, ali osim poništenog gola Mustafija u 76. minutu nije bilo golova. “Tobdžije” su ukupno deset udaraca uputile ka golu Čelsija, od toga svega dva u okvir.

David Luiz je posle neopreznog starta dobio crveni karton u 87. minutu. Luiz je poveo napad po desnoj strani, na leđima je imao igrača, lopta mu je pobegla i stigla do Kolašinca. Kada je uklizao da je izbije, Kolašinac je pao, a arbitar nije imao dilemu.

Promena do kraja meča nije bilo, a “Plavci” i “Tobdžije” su u derbiju petog kola podelili po bod.