Šestica Sitija, het-trik Kuna, novi kiks Liverpula

Objavljeno: 16.9.2017.

Mančester Siti deklasirao je Votford kao gost 6:0 (3:0), dok je Liverpul zabeležio novi kiks remiziravši sa Barnlijem na Enfildu – 1:1 (1:1).

U preostalim popodnevnim susretima petog kola Premijer lige samo je još Njukasl Junajted stigao do tri boda, savladavši Stouk Siti na Sent Džejms Parku – 2:1 (1:0).

Hadersfild Taun i Lester Siti remizirali su 1:1 (0:0), dok su Vest Bromič Albion i Vest Hem Junajted odigrali susret bez golova.

Na otvaranju dana Sautempton je nastavio crni niz Kristal Palasa pobedom u Londonu, dok je poslednja utakmica zakazana za 18.30 na Vembliju – kada će Totenhem Hotspur dočekati Svonsi Siti.

S druge strane, nedelja nam donosi dva derbija – najpre će od 14.30 Čelsi dočekati Arsenal u derbiju glavnog grada Engleske, a dva i po časa kasnije sastaju se Mančester Junajted i Everton.

‘Građani’ Đozepa Gvardiole nastavili su da podižu formu, a blistao je Serhio Kun Aguero postigavši het-trik na Vikaridžu.

Argentinac je pogodio za vođstvo u 28. minutu, potom je bio precizan samo 180 sekundi kasnije, da bi u 81. povisio na 5:0. Desetak minuta pre odlazak na poluvreme Gabrijel Žezus upisao je novi pogodak u sezoni, Nikolas Otamendi pogodio je za četiri gola viška, dok je konačan rezultat postavio Rahim Sterling iz penala.

Istovremeno, Jirgen Klop dobio je novi razlog za glavobolju jer je njegov tim ponovo ostao bez pobede, zabeleživši drugi remi u nacionalnom šampionatu.

U uvodnih dvadesetak minuta nije bilo pravih prilika, da bi šok za domaće usledio u 27. – kada je Stien Arfild iskoristio lošu postavku odbrane ‘Crvenih’ i lako savladao Simona Minjolea.

Ekspresno je uspeo Liverpul da uzvati, preko Mohameda Salaha već u 30. minutu, ali nije mogao u preostalih sat vremena i do potpunog preokreta, a najbolje prilike imali su Trent Aleksander-Arnold, odnosno Dominik Solanke, koji je u samom finišu pogodio okvir gola.

Posle uvodna dva poraza, ‘Svrake’ su stigle do treće pobede u nizu, ali bez našeg Aleksandra Mitrovića koji je odrađivao suspenziju.

Ekipa Rafe Benitesa povela je u 19. minutu – Met Riči poslao je centaršut na drugu stativu, a Kristijan Atsu bio najbrži i nije mu bilo previše teško da loptu ćušne u mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi gostima izjednačenje doneo Džerdan Šaćiri u 57. minutu, udarcem sa 25 metara, po zemlji. Međutim, domaći su ponovo pritisli, a proboj na četvro mesto svojoj ekipi obezbedio je Džamal Lesales udarcem glavom, posle novog centaršuta Ričija.