Prvenac Jovića, autogol Veljkovića, silni Bavarci

Objavljeno: 16.9.2017.

Fudbaleri Frankfurta izgubili su na domaćem terenu od Ajntrahta u četvrtom kolu Bundeslige – 1:2.

Gosti su do 77. minuta vodili sa 2:0 golovima Filipa Maksa i Kajubija, da bi srpski fudbaler Luka Jović smanjio prednost u 79. minutu.

Bivši fudbaler Crvene zvezde zamenio je Mijata Gaćinovića u 67. minutu, a samo dvanaest minuta kasnije, u svom debiju u nemačkom klubu, glavom zatresao mrežu protivnika.

Bajern je pobedio Majnc na domaćem terenu u četvrtom kolu Bundeslige – 3:0.

Tim Karla Ančelotija poveo ju 11. minutu preko Ajrena Robena, da bi isti igrač dvanaest minuta kasnije ponovo zatresao mrežu protivnika za 2:0.

Bavarci su s tim rezultatom otišli na odmor, a u nastavku meča nastavili su sa dominacijom na terenu.

Robert Levandovski je na asistenciju Milera u 50. minutu povećao prednost na 3:0, a sjajni napadač postigao je drugi gol na ovom meču u 77. minutu i tako postavio konačan rezultat – 4:0.

Minhenski klub posle četiri odigrana kola zauzima drugo mesto na tabeli sa devet osvojenih bodova, dok je Majnc 14.

Štutgart je pogotkom Akola slavio sa 1:0 protiv Volfsburga, dok je Verder kod kuće izgubio od Šalkea.

Prvii gol na meču postigli su domaćini u 20. preko Sanea, da bi autogolom Miloša Veljkovića Šalke izjednačio u 22. minutu. Konačan rezultat postavio je Gorecka u 83. minutu.

Matija Nastasić odigrao je ceo meč za pobednički sastav.