Zlatne medalje za Kinu i Kolumbiju u hodanjanju

Objavljeno: 13.8.2017.

Kineska atletičarka Djiaji Jang osvojila je danas zlatnu medalju u hodanju na 20 kilometara na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Kineskinja je stazu prešla za jedan sat, 26 minuta i 18 minuta, što joj je bilo najbolje vreme u karijeri.

Trka je bila uzbudljiva i rešena je u neizvesnoj završnici, pošto je drugoplasirana Marija Gonsales iz Meksika bila samo sekund sporija.

Bronzanu medalju osvojila je Antonela Palmisano iz Italije, koja je zaostala 12 sekundi za pobednicom.

Zlatna medalja u muškoj konkurenciji pripala je Eideru Arevalu, koji je trku završio za jedan sat, 18 minuta i 53 sekunde, čime je oborio nacionalni rekord Kolumbije.

Srebrnu medalju osvojio je Sergej Širobokov iz Rusije, sa samo dve sekunde zaostatka za pobednikom, dok je treći bio Kajo Bonfim iz Brazila.