Kopenhagen nokautirao Vardar, Rijeka blizu LŠ, Nica eliminisala Ajaks

Objavljeno: 3.8.2017.

Ekipa Vardara poražena je Kopenhagean u Danskoj sa 4:1 u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Klub iz Makedonije imao je prednost od 1:0 stečenu na domaćem terenu, prednost zbog gola u gostima sa igračem više, a onda je primio dva gola u poslednjih 15 minuta.

Kopenhagen je do vođstva došao već u drugom minutu preko Gregusa, ali je na drugoj strani ubrzo usledio odgovor preko Nikolova.

Činilo se da će Vardar biti dostojan protivnik do kraja utakmice, ali su domaći fudbaleri uspeli da postignu još tri gola, s tim što su dva dali sa igračem manje. U 71. minutu strelac prvog gola dobio je žuti karton.

Prolaz u narednu rundu lakše nego što je bilo ko očekivao obezbedili su igrači Steaue, koji su kao gosti pobedili Viktoriju Plzenj sa 4:1. U prvom meču u Rumuniji bilo je 2:2, a na kraju ukupnim rezultatom 6:3, klub iz Bukurešta prolazi u četvrto kolo.

Gosti su prvi došli do vođstva preko Balasa koji u 27. minutu donosi prednost Steaui. Do kraja proluvremena nije bilo promena, pa se sa ovim rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku domaći igrači su uspeli da izjednače, ali je onda usledio pravi potop pošto Rumuni postižu tri gola i dolaze do velike pobede. Prolaz dalje osigurao je i Jang Bojs, koji je posle drame i gola u 90. minutu izbacio kijevski Dinamo.

Posle prvog meča Ukrajinci su vodili sa 3:1, ali su Švajcarci pred domaćom publikom slavili sa 2:0 i tako zasluženo prošli dalje, od 73. minuta na terenu za Jang Bojs igrao je Miralem Sulejmani.

Fudbalski klub Rijeka izbacila je Salcburg zbog gola u gostima u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Hrvatska ekipe odigrala je 1:1 prošle nedelje u Austriji, dok je pred domaćom publikom remizirala 0:0, pa tako zbog Marija Gavranovića prolazi u četvrtu rundu.

Rijeka je odigrala veoma čvrst, smireni i što bi se reklo na rezultat, pa će tako zasluženo imati priliku da uđu u elitno fudbalsko takmičenje.

Ekipa Nice, takođe zbog više golova i gostima eliminisala je Ajaks, pošto je u revanš meču u Holandiji bilo 2:2, dok je u prvoj utakmici na stadionu francuskog kluba rezultat posle 90 minuta igre glasio 1:1.

Klub sa Azurne obale prvi je došao do vođstva protiv Ajaksa, pošto je već u trećem minutu Suke postigao gol. Ipak, domaći igrači preko Van de Beka u 26. minutu dolaze do izjednačenja, a to je ujedno bio i razultat na poluvremenu.

Devinson Sančes u 57. minutu nagoveštava da bi Ajaks mogao da prođe dalje, međutim jedanaest minuta pre kraja meča Vensan Marsel postiže gol, koji će se ispostaviti i kao poslednji na meču.

Legija iz varšave jurila je veliki zaostatk iz prvog meča protiv Astane, pošto je u Kazahstanu poražena sa 3:1. Poljaci su bili bolji rival tokom većeg dela meča, na kraju su uspeli i da pobede, ali ispostaviće se da je bila ovo “Pirova” pobede, jer je rezutalt na kraju na semaforu pokazivao 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Jakub Červinski u 76. minutu.

Prolaz u narednu rundu obezbedio i škotski Seltik, koji je na gostovanju Rosenburgu u Norveškoj slavio sa 1:0. Posle prvog meča je bilo 0:0, a heroj pobedonosnog gola zbog kojeg je Seltik prošao bio je u Džejms Forest u 69. minutu.

Ekipa Maribora plasirala se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto je u oba meča trećeg kola savladala Hafnarfjordur sa po 1:0.

Ekipa iz Slovenije u Island je otišla se povoljni rezultatom i očekivala ih je velika i tvrda borba.

Upravo to se i desilo, a do pobede i u revanšu Maribor je došao u nadoknadi vremena, kada je gol postigao Markos Tavares.

Sa druge strane, Hapoel Ber Ševa je zbog gola u gostima uspela da izbaci favorizovani Ludogorec.

Izraelci su kod kuće slavili sa 2:0, dok su u Bugarskoj u sredu poraženi sa 3:1, pa tako prolaze u četvrto kolo.

Ludogorec je dominirao utakmicom, ali je junak Ber Ševe bio Mohamed Gadir koji je u 61. minutu postigao gol.

Kod kluba iz Bugarske, dvostruki strelac bio je Vanderson, dok je jedan dao Marselinjo.

Fudbaleri CSKA, Slavije iz Praga, APOEL i Bašakšehira plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona.

CSKA je minimalnom pobedom u Moskvi potvrdio trijumf nad AEK, koji je nadigrao 2:0 u prvom susretu u Atini.

Utakmicu na Himki areni je rešio Izraelac Bibras Natho, pogotkom u 74. minutu, dva po ulasku u igru sa klupe za rezerve.

Prvak Češke Slavija je eliminisala beloruski BATE, uprkos porazu od 2:1 u revanšu u Borisovu. Praški tim je prošao zahvaljujući minimalnoj pobedi kod kuće, odnosno golu u gostima.

BATE je poveo već u petom minutu preko Signeviča, a trenutak odluke dogodio se minut pre poluvremena kada je Škoda zatresao mrežu beloruskog šampiona.

Signevič vraća nadu domaćinu već u prvom minutu nastavka meča, ali BATE u nastavku ne uspeva da postigne gol koji mu je bio potreban za prolaz.

Srpski fudbaler Nemanja Milunović odigrao je ceo meč za BATE, kao i crnogorski reprezentativac Marko Ivanić.

APOEL je sprečio rumunski Vitorol da u debitantskoj sezoni stignu do LŠ. Kiprani su eliminisali tim Georga Hadžija posle produžetaka jer je u renvašu u Nikoziji bilo 1:0, kao i u prvom susretu u Rumuniji.

Kiprani su dodatnih pola sata igre izborili golom Karlaa u 54. minutu, a onda nokautirali Vitorul sa dva ekspresna gola na startu produžetaka, preko Merkisa i De Kamarga. Pobedu je u 105. minutu potvrdio Efrem.

Malo iznenađenje priredio je turski vicešampion Bašakšehir, koji je izbacio Klub Briž. Nakon 3:3 u Belgiji, istanbulski tim je slavio sa 2:0 na svom terenu.

Meč je rešen u prvom poluvremenu, a junak Bašakšehira bio je Emanuel Adebajor, koji je prvo doneo vođstvo u sedmom minutu posle dodavanja Gaela Klišija, a potom asistirao bh. reprezentativcu Edinu Višći za 2:0 u 34.