Liverpul razbio Bajern, Grujiću poništen gol

Objavljeno: 2.8.2017.

Ekipa Livepula plasirala se u finale Audi Kupa posle ubedljive pobede nad domaćinom Bajernom u Minhenu – 3:0 (2:0).

‘Crveni’ su dominirali tokom celog meča na krcatoj Alijanc Areni, pa će u velikom finalu igrati protiv madridskog Atletika, koji je posle preokreta savladao Napoli.

Tim Jirgena Klopa poveo je već u sedmom minutu, kada je Sadio Mane ispratio trk Roberta Firmina i lako pogodio mrežu.

Pokušali su Bavarci da odgovore, ali je onda Mohamed Salah, u 34. minutu, povećao prednost gostiju. Dugo je trajala akcija ekipe sa Enfilda, pre nego što je Salah glavom pogodio sa druge stative.

tim rezultatom otišlo se na odmor, a Bajern ni po povratku nije uspeo da stvori izgledniju šansu za pogodak. U međuvremenu, naš Marko Grujić dobio je šansu da zaigra umesto Džordana Hendersona, a debi na jednom od najvećih evropskih stadiona neće pamtiti po golu jer mu je gol, posle dosta čudne odluke, poništen zbog ofsajda.

Tačku na meč i sjajnu partiju Liverpula stavio je Danijel Staridž divnim lob udarcem u 83. minutu, ali je loša vest da se ponovo povredio, upravo prilikom te akcije.

Finale je na programu u 20.30, a meč za treće mesto od 17.45.