Audi Kup: Preokret Atletika protiv Napolija

Objavljeno: 2.8.2017.

Atletiko iz Madrida savladao je Napoli posle preokreta na otvaranju Audi Kupa na Alijanc Areni – 2:1 (0:0).

U prvom delu meča nije bilo pogodaka, iako je savršenu šansu za gol propustio napadač Napolitanaca Arkadijuš Milik – kada mu je Jan Oblak u 34. minutu odbranio penal.

Ipak, Slovenac nije mogao ništa posle jedanaest minuta igre u nastavku, već da samo pogledom isprati divan volej Hosea Kaljehona, koji se od zemlje odbio u gornji desni ugao njegovog gola.

Dijego Ćolo Simeone besneo je pored aut linije kao da je u pitanju meč Lige šampiona, pre nego što je u 72. minutu Antoan Grizman proigrao Fernanda Toresa, a ovaj se takođe lepo snalazi i uz malo sreće poravnava rezultat.

Nastavile su ‘Jorgandžije’ sa napadima, da bi u 81. minutu i stigle do totalnog preokreta, odnosno trijumfa. Posle udarca iz ugla, Lukas Ernandes prebacio je loptu na drugu stativu, a Lukas Vijeto savladao Pepea Reinu.

Madriđani su susret završili sa deset igrača zbog isključenja Dijega Godina, iako je Urugvajac još sredinom drugog poluvremena trebalo da dobije direktan crveni karton zbog nepotrebno oštrih i grubih startova.

Srpski reprezentativac Nikola Maksimović dobio je šansu od 74. minuta, kada je zamenio Vlada Kirikeša.