ICC: Siti diže formu, razbio i Totenhem

Objavljeno: 30.7.2017.

Posle Real Madrida (4:1), Mančester Siti upisao je još jednu ubedljivu pobedu za kraj Internacionalnog Kupa Šampiona.

Ekipa Đozepa Gvardiole počela je intenzivno da diže formu pred start sezone sledećeg vikenda, a ovoga puta je ‘stradao’ domaći rival Totenhem Hotspur – 3:0 (1:0).

Pep je izveo gotovo najjači sastav, izuzimajući izostanak najskupljeg beka sveta Benjmina Mendija, a isto se može reći i za tim Maurisija Poćetina.

Ipak, ‘Pevci’ se nisu previše pitali na stadionu ‘Nisan’ u Nešvilu, iako je Dele Ali već u drugom minutu propustio stopostotnu šansu, pošto su uputili osam šuteva ka golu, a četiri u okvir rivala, koji je, s druge strane imao učinak 20/11.

‘Građani’ su krenuli snažno i već posle deset minuta igre stigli do vođstva – Kevin de Brejne izveo je prekid, a Džon Stouns najbolje se snašao na ivici peterca i glavom loptu skrenuo u mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a Hari Kejn na ulasku u poslednji minut promašuje novu stopostotnu šansu za Totenhem, ali mu se već u sledećem napadu neverovatnim promašajem, na prazan gol sa pet metara, revanšira Gabrijel Žezus.

Siti je pritisao još jače od starta nastavka, ređale su se šanse, Serhio Kun Aguero nije se proslavio pre nego što je Rahim Sterling u 72. minutu napokon duplirao vođstvo svog tima.

Totehnem do kraja nije mogao do počasnog pogotka, istakao se Vinsent Jansem sjajnim potezom koji nije imao sreće da kruniše golom, da bi konačan rezultat postavio sedamnaestogodišnji Brahim Dijas u nadoknadi vremena.

Siti je ovim trijumfom izbio na drugo mesto na tabeli, ali i Juventus i Roma mogu da ga prestignu, ukoliko neko od njih slavi u međusobnom duelu koji zatvara ICC. S druge strane, Barselona je do šampionskog pehara došla na najslađi mogući način – trijumfom u ‘El Clasicu’ u Majamiju nad Real Madridom.