I to se desilo: Poraz Srbije u polufinalu Svjetskog prvenstva

Objavljeno: 27.7.2017.

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Hrvatske 12:11(1:1, 4:4, 4:4, 3:2) u polufinalu Svetskog prvenstva u Budimpešti.

U velikoj borbi dva tima, “Barakude” su u završnici bile bolje i tako zasluženo prošla u finale, gde će igrati sa Mađarskom koja je bila bolja od Grčke.

U finalu pre finala, viđena je velika borba dve selekcije, a Srbija je konstantno bila u vođstvu, dok su izabranici Ivice Tucka non-stop disali za vratom našima.

Andrija Prlainović bio je najraspoloženiji na utakmici, pošto je postigao čak šest od 11 golova, ali na kraju nije imao sreće i samo nekoliko sekundi pre kraja meča zamalo šutirao pored gola.

Od starta utakmice Srbija je diktirala tempo, a posle gola Stefana Mitrovića uspeli smo da povedemo sa 3:1. Ipak, ono što je obeležilo ovu utakmicu je to, što je Hrvatska uvek imala spreman odgovor.

“Delfini” nisu uspeli da slome otpor rivala tokom meča, a ruku na srce nisu imali ni puno prilika. Čim bi Prlainović ili Pjetlović postigli gol, na drugoj strani je sledio instant odgovor.

Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 5:5, a posebno raspoložen u sastavu “Barakuda” bio je njihov najiskusniji igrač – Sandro Sukno.

U drugom poluvremenu u bazenu je viđena preslikana slika – Srbija je pogađala, a Hrvatska sve to u stopu pratila.

Možda i jedan od najvažnijih trenutaka meča desio se u finišu treće četvrtine. Naši su vodili sa 9:8, a sudije su videle faul za peterac na samo sekundu do kraja četvrtine.

Protivnici su to realizovali i tako ponovo “ubili” moral našoj selekciji. U poslednjih osam minuta, Hrvati su preuzeli stvari u svoje ruke.

Prilikom rezultata 10:10, “Barakude” su uspele da dođu do prvog vođstva na utakmici.

Srbija od toga nije uspela da se oporavi, pa je na kraju poražena sa 12:11 i tako neće biti u mogućnosti da braniti titulu osvojenu u Almatiju.

I četvrtina

Utakmica je otvoreno bez golova na obe strane, pošto su odbrane odlično reagovale u nekoliko situacija.

Hrvati su prvi put uspeli da izbore igrača više, ali su “Delfini” sjajno odigrali u defanzivi i tako sprečili rivale da dođu do gola prednosti.

1:0 Andrija Prlainović! Kakva bomba jednog od najboljih bekova na svetu. Srbija koristi igrača više i dolazi do minimalne prednosti.

Branislav Mitrović nastavio je da briljira na golu Srbije i Hrvati su sve do poslednjeg minuta bili bez gola na meču.

1:1 U poslednjim sekundama prve četvrtine sreća je bila na strani “Barakuda” koji preko svog najboljeg strelca, Sandra Sukna, dolaze do izjednačenja.

II četvrtina

2:1 Ponovo, Andrija Prlainović. Srbije je preko Pjetlovića uspela da dođe do igrača više, a onda je Andrija sa levog beka u stilu klasnih majstora postigao gol.

3:1 Posle sjajne odbrane, usledila je još bolja egzekucija u napadu. “Delfini” su imali čak tri igrača više, a Stefan Mitrović je postigao veoma bitan gol.

3:2 Smanjuju Hrvati preko Lončara, koji je šraubom uspeo da savlada Branislava Mitrovića.

3:3 “Teškaš” Andro Bušlje uspeo je da iznenadi našeg golmana, pošto je nekarakteristično za njega postigao gol sa velika udaljenosti.

4:3 Pa šta radi ovaj čovek? Andrija Prlainović postiže svoj treći gol na meču, neverovatna partija srpskog reprezentativca do sada.

4:4 Traje obračun Sandra Sukna i Andrije Prlainovića u Budimpešti. Sjajni Hrvat postiže veoma bitan gol za “Barakude”.

5:4 Duško Pjetlović donosi prednost našoj selekciji! Rašović mu je sjajno dodao, a on se odlično snašao i postigao gol.

5:5 Mala nesmotrenost u odbrani koštala nas je vođstva na poluvremenu. Bušlje se dobro ubacio i jedan na jedan savladao Branislava Mitrovića.

III četvrtina

Treća deonica otvorena je prilično tvrdo na obe strane i za sada mreže miruju. Odbrane rade sjajan posao.

6:5 Duško Pjetlović postiže drugo gol! Kako igra samo ovaj momak, Srbija ponovo vodi!

6:6 Sandro Sukno nastavio je da “rešeta” na gol. Hrvati su imali igrača više, a to je njihov najbolji igrač uspeo da iskoristi.

7:6 U listu strelaca upisuje se Sava Ranđelović. Lopta je kružila kao u košarci, a na kraju Sava postiže važan gol.

7:7 Ipak, na drugoj strani je odmah stigao odgovor. Maro Joković postiže za novo izjednačenje.

8:7 Prlainović još jednom oduševljava. Kakva šrauba našeg najboljeg igrača, u stilu najboljih centara na svetu.

8:8 Međutim, Hrvate to nije omelo, pa preko Vukićevića dolaze do sedmog nerešenog rezultata.

9:8 Ohohohoho, kakva bomba Andrije Prlainovića. Sa devet metara Andrija donosi prednost Srbiji.

9:9 Nije sreća na našoj strani, a i sudije donese čudne odluke. Na sekundu do kraju su dosudile peterac, koji su Hrvati iskoristili.

10:9 Šesti gol na utakmici postiže Andrija Prlainović!! Sada iz kontre naš bek donosi prednost Srbiji.

10:10 Ipak, kao po nekom automatu, Hrvatska je izjednačila preko Luke Lončara, pa smo tako došli do devetog izjednačenja na utakmici.

10:11 Srbija nije uspela da dođe do novog vođstva, što je Hrvatska iskoristila i preko Vukićevića stigla do prvog vođstva na meču.

11:11 Evo ga… prvi gol na meču postiže Dušan Mandić i tako dolazimo do nerešenog rezultata.

11:12 Iskusni Joković, ponovo donosi prednost protivničkoj reprezentaciji, do kraja je ostalo nešto više od dva minuta.