Vardar iznenadio Kopenhagen, CSKA pobijedio AEK

Objavljeno: 25.7.2017.

Vardar je posle eliminacije Malmea nastavio svoju rapsodiju u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Fudbaleri Vardara pobedili su Kopenhagen u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa 1:0, dok je CSKA bio bolji od grčke ekipe sa 2:0.

Centarfor Vardara Džonatan Baloteli se u 65. minutu najbolje snašao u šesnaestercu prošlogodišnjeg učesnika grupne faze LŠ. Baloteli je odbijenu loptu zakucao u ugao gola Olsena i to je Makedoncima bilo dovoljno za pobedu.

Ekipi CSKA je bilo potrebno desetak minuta na startu drugog poluvremena da u prvoj utakmici trećeg kola pobedi grčki AEK. ‘Armejci’ su pogađali u nadoknadi prvog poluvremena kada je posle kornera Vasin poslao glavom loptu do Džagojeva, a ovaj je prosledio u mrežu.

Jedanaest minuta kasnije Pontus Vernblum je duplirao prednost glavom iz peterca i postavio konačan rezultat meča.

Rumunski FCSB je remizirao sa Plzenjom 2:2, Slavia iz Praga je savladala beloruski Bate sa 1:0 uz crveni karton Jablonskom iz Batea. Jedina utakmica na kojoj nije bilo golova je azerbejdžansko-moldavski okršaj između Kvarabaga i Tiraspola.