Marsijal provozao “Kraljeviće” kao pjetliće

Objavljeno: 24.7.2017.

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Real Madrid posle penala (1:1 u regularnom delu) u Santa Klari, u predsezonskom meču na Međunarodnom kupu šampiona.

Gol za Mančester je postigao Džesi Lindgard u nadoknadi prvog poluvremena, a za Real Kasemiro u 69. minutu.

Utakmica je odlučena penal serijom u kojoj je promašeno sedam od deset penala.

Lindgard je kod Mančesterovog gola obavio lakši deo posla i samo plasirao loptu u mrežu. Golu je prethodila serija neverovatnih driblinga Antonija Marsijala koji je od trojice igrača Reala učinio da izgledaju kao petlići.

Padali su redom Luka Modrić, Dani Karvahal i Vaskez, prostor je zatvorio Varan, ali je lopta otišla Lindgardu koji je ostao sam ispred Marsela koji je na gol liniji bio nemoćan.

Kasemiro je dao gol iz penala pošto je novi defanzivac “Đavola” Viktor Lindelof oborio Tea Ernandesa. Da to ne bude dovoljno Lindelof je kasnije tokom penal serije promašio i penal i kompletirao svoje neuspešno veče.

Promašivali su i ostali na obe strane. Čak sedam od deset penala su promašili igrači Mančestera i Reala, jedan od njih je bio i Kasemiro koji je doneo “Kraljevskom klubu izjednačenje. Mančester je na kraju bio bolji sa 2:1, pred poslednji okršaj na američkoj turneji koji “Đavoli” igraju sa Barselonom.