Pešić načeo mrežu, Srnić dokrajčio Nišlije

Objavljeno: 23.7.2017.

Crvena zvezda je pobedila Radnički iz Niša na svom stadionu sa 3:0 u svojoj prvoj utakmici nove sezone Superlige Srbije.

Golove za Zvezdu su postigli Pešić u 40. i dvostruki strelac Slavoljub Srnić u 57. i 87. minutu meča.

Osim Crvene zvezde, trijumfe su na startu šampionata upisali Partizan, Vojvodina, Javor i Spartak.

Zvezda je pre početka utakmice minutom ćutanja odala počast nedavno preminulom pevaču Predragu Gojkoviću Cunetu. Kada je utakmica počela, crveno-beli su odmah preuzeli inicijativu i do prve šanse došli već u trećem minutu.

Kanga je lobom prebacio tri igrača Radničkog, sam je ispred golmana Bojana Braća izašao Aleksandar Pešić ali nije uspeo da upiše prvi gol u dresu Zvezde i prvi gol za tim u novoj sezoni. Uzvratio je samo minut kasnije Radnički iz prekida, ali je udarac Arsića odbranio Kahriman koji je na golu umesto novog golmana Hetafea, Filipa Manojlovića.

Od starta je priliku dobio i Luka Adžić koji je bio i najaktivniji pojedinac u napadu crveno-belih. Adžić je u 39. minutu uposlio Kangu, ovaj je pogodio stativu a Zvezda nije iskoristila drugu stopostotnu priliku za gol.

Samo minut kasnije u 40. minutu, Pešić uspeva da se upiše u strelce pošto se u kaznenom prostoru dobro snašao Adžić, okrenuo golmana gostiju i prosledio loptu ka Pešiću kome nije bilo teško da je smesti u praznu mrežu.

U drugom poluvremenu je tempo utakmice malo opao, ali je Zvezda nastavila da pritiska. Upravo presing na polovini rivala je doveo do drugog gola u 57. minutu. Marko Tomić šalje svom golmanu povratnu loptu. Iza golmana je u tom trenutku bio Slavoljub Srnić koga igrač Radničkog nije video, Srnić je presekao loptu i dao svoj prvi gol u Superligi ove sezone.

Isti igrač se upisao u strelce i pola sata kasnije kada je primio loptu po levoj strani, uz sebe je imao jednog igrača, ali je precizno šutirao pored njega, a lopta se od stative odbila u mrežu gola Radničkog. Blizu lopte je bio i Ričmond Boaći (ušao umesto Aleksandra Pešića), koji je u tom trenutku bio u ofsajdu, pa ukoliko je dodirnuo loptu na putu do stative, gol je neregularan.

Zvezda je igru iz meča sa Irtišom prenela na prvo kolo Superlige. Borbena i agresivna, uz lošu završnicu na momente. Dobro se pokazao mladi Luka Adžić koji je sa nekoliko dobrih prodora i dodavanja svakako zaslužio veću minutažu u narednim mečevima koje njegov tim bude igrao.

Crveno-beli su pobedom dospeli do drugog mesta na tabeli pošto je posle pobede od 6:1 prvi njihov večiti rival, Partizan.

Sastavi ekipa:

Crvena zvezda: Kahriman, Jovičić, Frimpong, Savić, Kanga, Adžić (od 58. Milijaš), Donald (od 80. Gobeljić), Stojković, Anđelković, Pešić (od 58. Ričmond Boaći), Srnić. Trener:Vladan Milojević

Radnički: Brać, Tomić (od 59. Jovanović), Stojanović, Mrkić, Arsić, Aksentijević, Petrović, Simunović, Rijota (od 80. Stevanović), Stanković, Golubović. Trener: Peter Pakult

Glavni arbitar: Aleksandar Vasić Pomoćnici: Milovan Ristić i Dejan Petrović