Srpske odbojkašice na završnom Gran Pri turniru

Objavljeno: 21.7.2017.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se na finalni turnir Gran Prija dva kola pre kraja interkontinentalne runde takmičenja.

Srpske odbojkašice su u Hong Kongu zabeležile šestu pobedu, pošto su u prvom kolu trećeg vikenda savladale Rusiju sa 3:0, po setovima 26:24, 25:14 i 25:19, posle 82 minuta igre.

Najbolja u pobedi Srbije bila je Milena Rašić sa 18 poena, dok je Brankica Mihajlović imala 15.

Na drugoj strani, Jekaterina Jefimova je upisala deset poena, dva više od Irine Voronkove.

Srbija je i dalje vodeća selekcija u Gran Priju i prva koja je, posle domaćina Kine, izborila plasman na finalni turnir u Nanđingu.

Izabranice Zorana Terzića ubedljivo su savladale Rusiju, u meču u kome se pitanje pobednika praktično nije ni postavljalo. Imala je Rusija priliku da povede sa 1:0, ali je Srbija uspešno odolela, da bi od tog trenutka Srbija potpuno preuzuela kontrolu igre i rezultata.

Posle izjednačenog početka utakmice, Rusija je povela sa 9:5, a Srbija odmah izjednačila, a zatim povela sa 11:10, pa 13:11. Rusija je poravnala na 14:14, a potom su ekipe osvajale po dva poena u nizu, da bi posle 16:16 usledila igra poen za poen. Rusija je prva stigla do set lopte i povela sa 24:23, da bi Srbija sa tri vezana poena preokrenula skor i prvi set dobila sa 26:24.

Srbija je na startu drugog seta povela sa 4:2, pa 8:3 i 14:5. Vodila je Srbija u nastavku sa 18:6 i 22:10, a na kraju je bilo 25:14 za 2:0 u setovima.

Početak trećeg seta pripao je Srbiji, koja je povela sa 3:0 i tu razliku održavala do 9:6, kada su Ruskinje smanjile na 9:8. Odgovor Srbije bilo je vođstvo od 12:9, pa 15:10. Vodila je Srbija u završnici sa 17:12, 20:14 i 22:16, da bi set dobila sa 25:19, a meč sa 3:0.

Srpske odbojkašice narednu utakmicu igraju u subotu od 7.15 protiv Japana.