Liga Evrope: Lazović pogodio, Rajković sačuvao mrežu

Objavljeno: 21.7.2017.

Ekipa Videotona remizirala je 1:1 sa Kaljuom u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope i tako se ukupnim rezultatom 4:1 plasirala dalje.

Izabranici Marka Nikolića slavili su u prvom duelu u Estoniji sa 3:0, pa ovaj meč nije imao veliki takmičarski značaj.

Jedini pogodak za mađarski tim postigao je Danko Lazović u 37. minutu, dok je Marko Šćepović utakmicu presedeo na klupi.

Prolaz u treće kolo kvalifikacija obezbedio je i Makabi Tel Aviv na čijem je golu reprezentativac Srbije Predrag Rajković.

Izraelski klub je kao gost slavio na Islandu protiv Rejkjavika sa 2:0, pa je tako ukupnim rezultatom 5:1 prošao u narednu rundu.

Rajković nije imao mnogo posla na ovom meču, a odlučujuće pogotke za Makabi postigli su Atzili i Peretz.

LE, drugo kolo kvalifikacija:
Crvena zvezda (Srbija) – Irtiš Pavlodar (Kazahstan) 2:0 (1:1)
Jagjelonija (Poljska) – Gabala (Azerbejdžan) 0:2 (1:3)
Mladost PG (Crna Gora) – Šturm (Austrija) 0:3 (1:3)
Gorica (Slovanija) – Panionios (Grčka) 2:3 (2:5)
Široki Brijeg (BiH) – Aberdin (Škotska) 0:2 (1:3)
Videoton (Mađarska) – Kalju Nome (Estonija) 1:1 (4:1)
Rejkjavik (Island) – Makabi TA (Izrael) 0:2 (1:5)

Ranije:

Dinamo Minsk (Belorusija) – Rabotnički (Makedonija) 3:0 (4:1)
Lingbi (Danska) – Slovan Bratislav (Slovačka) 2:1 (3:1)
HJK Helsinki (Finska) – Škendija (Makedonija) 1:1 (2:4)
Mlada Boleslav (Češka) – Šamrok (Irska) 2:0 (5:2)
Suduva (Litvanija) – Liepaja (Letonija) 0:1 (2:1)
Trakaj (Litvanija) – Norčeping (Švedska) 2:1 (3:3p)
VPS (Finska) – Brendbi (Danska) 2:1 (2:3)
Dinamo Brest (Belorusija) – Altah (Austrija) 0:3 (1:4)
AEK Larnaka (Kipar) – Kork Siti (Irska) 1:0 (2:0)
AIK Stokholm (Švedska) – Željezničar (BiH) 2:0 (2:0)
Bran (Norveška) – Ružomberok (Slovačka) 0:2 (1:2)
Levski (Bugarska) – Hajduk Split (Hrvatska) 1:2 (1:3)
Mitjilend (Danska) – Ferencvaroš (Mađarska) 3:1 (7:3)
Od Grendland (Norveška) – Vaduz (Lihtenštajn) 1:0 (2:0)
Bjen Jehuda (Izrael) – Trenčin (Slovačka) 2:0 (3:1)
Zarija Balti (Moldavija) – Apolon (Kipar) 1:2 (1:5)
Zira (Azerbejdžan) – Astra (Rumunija) 0:0 (1:3)
Botev Plovdiv (Bugarska) – Beitar Jerusalim (Izrael) 4:0 (5:1)
Fola Eš (Luksemburg) – Inter Baku (Azerbejdžan) 4:1 (4:2)
Galatasaraj (Turska) – Estersunds (Švedska) 1:1 (1:3)
Utreht (Holandija) – Valeta (Malta) 3:1 (3:1)
Lucern (Švajcarska) – Osijek (Hrvatska) 2:1 (2:3)
AEL Limasol (Kipar) – Najderkorn (Luksemburg) 2:1 (3:1)
Domžale (Slovenija) – Valur (Island) 3:2 (5:3)
Leh (Poznanj) – Haugesund (Norveška) 2:0 (4:3)
Skenderbeg (Albanija) – Kajrat Almati (Kazahstan) 2:0 (3:1)

Komentariši

Vaš e-mail neće biti objavljen. Podaci koji su neophodni obilježeni su znakom *