WTA Bukurešt: Kovinić bez četvrtfinala

Objavljeno: 19.7.2017.

Crnogorska teniserka Danka Kovinić poražena je rezultatom 2:0 od Letonke Anastasije Sevastove u osmini finala turnira u Bukureštu, a u drugim mečevima dana pobede su zabeležile i Rumunka Ana Bogdan i Nemica Julija Gerges.

Kovinićeva je u 87 minuta dugom meču poražena rezultatom 6:4, 6:4, a odlučujući gem u prvom setu bio je deveti, kada je Crnogorska teniserka izgubila servis, a potom i set.

U drugom setu situacija je bila slična, a Kovinić je dva puta zaredom gubila servis u finišu seta i na taj način došla do poraza. Kovinić je nakon dobre igre i pobede nad nad Magdalenom Feč u duelu sa Sevastovom ipak završila takmičenje u Bukureštu.

Danka Kovinić trenutno je na 125. poziciji WTA liste, a letonska teniserka, koja je i prva nositeljka turnira, će u četvrtfinalu igrati protiv domaće teniserke Ane Bogdan, koja je do četvrtfinala došla pobedom nad Turkinjom Džaglom Bujukakčaj.

Bogdan je slavila sa 2:0 (6:4, 7:5), pa će u najboljih osam igrati protiv Sevastove, koja će u meču biti izraziti favorit.

U trećem meču odigranom u sredu Julija Gerges savladala je Beloruskinju Alijaksandru Sasnovič sa 7:6, 6:3, pa će u četvrtfinalu čekati pobednicu iz duela Aleksandra Dulgeru – Jekaterina Aleksandrova.

Izvor: SportKlub