Partizan prošao i zaradio milion €, Kljajić junak

Objavljeno: 18.7.2017.

Fudbaleri Partizana odigrali su bez golova protiv Budućnosti u Podgorici i zahvaljujući pobedi u prvoj utakmici u Beogradu od 2:0 obezbedili su plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona i još najmanje četiri utakmice u Evropi. Prvak Crne Gore bio je bolji rival u većem delu meča, ali i pored nekoliko odličnih prilika nisu […]

Prvak Crne Gore bio je bolji rival u većem delu meča, ali i pored nekoliko odličnih prilika nisu uspeli da zatresu mrežu tima iz Humske.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, u kojem su oba tima po jednom pogodila stativu, i mirnih 30 minuta drugog dela, Budućnost je u finišu meča bila i te kako opasna i propustila je priliku da upiše bar minimalan trijumf.

U poslednjih deset minuta Podgoričani su dominirali, imali su tri odlične šanse da dođe do prednosti i u finišu eventualno nadoknadi minus iz prvog meča, ali je sjajan na golu gostiju bio Filip Kljajić.

Partizan će se u 3. kolu kvalifikacija sastati sa Olimpijakosom. Prvi meč je 25/26. jula u Beogradu, a revanš 1/2 avgusta u Pireju.

Ukoliko ispadnu od grčkog prvaka crno-beli će takmičenje u Evropi nastaviti u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Tok utakmice

Domaći su agilnije počeli utakmicu i nošeni podrškom “Varvara” pokušali su već u ranoj fazi meča dođu do toliko željenog gola.

U 15. minutu Luka Mirković je dobro šutirao sa velike udaljenosti, ali je golman Partizana Filip Kljajić bio na mestu i loptu poslao u korner.

Ubrzo su “đetići” imali još jednu solidnu priliku, a koliko su u ovom delu meča bili bolji potvrđuje i podatak da su za četvrt sata izveli četiri kornera. Domaći su u 18. minutu tražili i najstrožu kaznu, ali na usporenom snimku videlo se da je sudja bio u pravu što nije reagovao.

Prvi ozbiljniji napad Beograđani su imali u 24. minutu, kada je Miroslav Vulićević utrčao u šesnaesterac, a defanzivci Budućnosti loptu poslali u korner. Za svega 120 sekundi crno-beli su izveli tri kornera, međutim, nije bilo opasnosti po gol Podgoričana.

Kapiten Budućnosti Miljan Vlaisavljević u 35. minutu pogodio je stativu, sevnula je kontra Beograđana, ali izostao je dobar poslednji pas.

Trener Partizana Miroslav Đukić je već u 37. minutu na zagrevanje poslao trojicu igrača, između ostalih i Leandra Tavambu.

U 41. minutu Uroš Đurđević je za korak bio sporiji od golmana Budućnosti Milana Mijatovića, a dva minuta kasnije Bojan Ostojić je posle centaršuta Marka Jankovića pogodio desnu stativu gola Budućnosti.

Izvor: You Tube

Treneri oba tima nisu napravili nijednu izmenu na poluvremenu.

Partizan je igrao oprezno, nije srljao i čekao je eventualnu grešku rivala da jednim golom otkloni i poslednju dilemu oko pobednika ovog dvomeča.

S druge strane Budućnost je pokušavala, ali u prvih 15 minuta drugog poluvremena nije bilo izglednijih prilika.

Trener Dragan Kažić je uvođenjem Pejakovića i Melunovića pokušao da ubrza igru svog tima, a u 73. minutu domaći su ponovo tražili najstrožu kaznu zbog igranja rukom Evertona.

U 79. minutu Mirković je imao sjajnu priliku. Defanzivac Budućnosti odlično je skočio i neometan sa pet metara šutirao pored gola Partizana. Ovo je bio signal za domaće igrače i navijače da krenu još odlučnije ka golu crno-belih, Pejaković je pretio Kljajić odbranio, a u kontri u 81. minutu i Partizan je mogao do vođstva, ali je šut Miletića blokirao Mirković.

Nikač se u 84. minutu obrukao. Bio je sam ispred gola Partizana, ali je na ivici šesnaesterca driblao umesto da odmah šutira. U nastavku akcije domaći su preko Melunovića imali još jednu stopostotnu šansu, ali je Kljajić i ovoga puta bio uspešniji i loptu je poslao u korner.

Rezervista Mihajlović je u 91. minutu poslao idelanu loptu Pantiću, ali je fudbaler Čelsija na pozajmici u Partizanu nije prihvatio.

Poslednje trenutke meča u Podogorici odigrao je Saša Ilić, koji je dobio veliki aplauz publike “Pod Goricom”.

U 93. minutu Budućnost je imala situaciju “dva na jedan”, Milunović je odlučio da centrira umesto da šutira, a opasnost otklonio Vulićević.

Crno-beli zaradili milion evra

Srpski šampion je već zaradio milion evra od učešća u evropskim takmičenjima ove sezone.

Crno-beli će od UEFA dobiti 600.000 evra za plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, a ukoliko ispadnu od Olimpijakosa u sledećoj rundi zaradiće još 400.000, ali i evropski put nastavili u poslednjoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope.

Za plasman u grupnu fazu LŠ zagarantovana je nagrada od 12 miliona evra, plus bonusi za svaki osvojeni bod. Plasman u grupnu fazu Lige Evrope “težak” je 2.6 miliona evra, plus bonusi.

Budućnost – Partizan 0:0

Budućnost: Mijatović, Raspopović, Mitrović, Simović, Tučević, Mirković, Hočko, Terzić (od 69. Pejaković), Vlaisavljević, Camaj (od 64. Melunović), Nikač.

Partizan: Kljajić, Vulićević, Ćirković, Ostojić, Miletić, Eveton, Kosović, Janković (od 82. Mihajlović), Đuričković (od 92. Saša Ilić), Leonardo (od 89. Pantić), Đurđević.