Mugurusa prva polufinalistkinja Vimbldona

Objavljeno: 11.7.2017.

Garbinje Mugurusa plasirala se u polufinale Vimbldona savladavši u dva seta Svetlanu Kuznjecovu, 6:3, 6:4.

Špankinji je u svakom setu bio dovoljan po jedan brejk da bi prošla u polufinale na terenima Ol Ingland klaba.

Mugurusi, 15. igračici sveta, bilo je potrebno svega 77 minuta igre da bi pobedila Ruskinju, koja je bila u potpuno podređenom položaju na ovom meču.

Garbinje će se u borbi za finale sastati sa boljom iz duela Martina Ribarikova – Koko Vandevej.

Meč je krenuo poprilično izjednačeno, a prvu priliku za brejk imala je Kuznjecova koja je u trećem gemu propustila dve uzastopne brejk lopte. Mugurusa je spasila obe i odmah u narednom gemu usepla da kazni protivnicu.

Od trenutka kada je povela sa 3:1, Špankinja nije ispuštala prednost i prvi set dobila sa 6:3.

U drugom setu viđena je preslikana slika, pošto je Svetlana prva došla do brejk prilike, ali opet nije uspela da je iskoristi.

Naravno, 15. igračica sveta znala je to da kazni i da u šestom gemu oduzme servis Ruskinji. Do kraja meča nisu viđene brejk prilike na obe strane, pa je Mugurusa zasluženo slavila dobivši drugi set sa 6:4.