“Orlićima” dominacija na terenu, Portugalu 3 boda

Objavljeno: 17.6.2017.

Mlada reprezentacija Srbije izgubila je od Portugala sa 2:0 u prvoj utakmici Evropskog prvenstva u Poljskoj za igrače do 21 godine.

“Orlići su u utakmici bili bolji rival, ali je Portugal mnogo bolje iskoristio šanse koje su mu se ukazale u 37. i 88. minutu.

Za Portugal su pogađali Gedeš i Fernandeš, a Portugal je iz tri udarca ka golu Srbije postigao dva gola i odneo sva tri boda na startu šampionata.

Srbija se već posle uvodne utakmice zbog sistema takmičenja nalazi u teškoj situaciji, jer dalje prolaze najbolje tri ekipe i najbolji drugi iz grupa. Mladoj reprezentaciji Srbije su sada u grupi sa Makedonijom i Španijom potrebne pobede. Španija je prvi favorit, dok se Makedoniji daje najmanje šansi da osvojio prvenstvo.

Portugal je prvi zapretio u utakmici. Već u četvrtom minutu pogodili su stativu posle dobro izvedenog prekida, a Srbija je u tom trenutku imala sreće. Već u nastavku prvog poluvremena “Orlići” se oslobađaju pritiska i napadaju. Đurđević je imao odličnu priliku posle pasa kroz sredinu, šutirao je pored gola. Potom je odbrani Portugala pobegao i Čavrić, ali je golman Varela izbio loptu i sprečio stopostotnu šansu.

Marka Grujića, kome fali da igra utakmice na klupskom nivou sprečio je u jednom napadu Kanselo, a Srbija je opasnije napade u prvom poluvremenu vukla po desnoj strani.

Hladan tuš za “Orliće” desio se u 37. minutu kada je posle odbrane Milinković-Savića u petercu loptu glavom dočekao Gedeš, a Portugal dolazi od gola iz druge prave prilike na meču.

Srbija nije pala u igri, a izabranici Nenada Lalatovića su u drugom delu igre nastavili još dominantnije da igraju. Čuvali su loptu, pretili preko Grujića, Gaćinovića i Radonjića. Srđan Plavšić i Nemanja Radonjić su se pokazali kao odlične izmene u drugom delu, iz igre je izašao i Đurđević koga je zamenio Ožegović, ali je Srbiji falilo sreće da dođe do izjednačenja.

Srbija je ređala šanse, u finišu su se naši reprezentativci umorili što je Portugal u 88. minutu iskoristio i dao drugi gol iz tri šuta ka okviru gola. Kroz sredinu je loptu podigao Renato Sančez, kapiten Portugala Fernandeš je sa boka izašao sam ispred gola Srbije i plasirao je u levi ugao za 2:0. Portugal je tim golom postavio konačan rezultat i osvojio prva tri boda.

Meč između Srbije i Portugala igran je u Bigošču, gledalo ga je 10.700 ljudi. Drugi meč u grupi igraju Španija i Makedonija.