Feneru titula nakon nevjerovatnog preokreta u 4. meču

Objavljeno: 16.6.2017.

Košarkaši Fenerbahčea tituli šampiona Evrope pridodali su i trofej u domaćoj ligi, pošto su u finalnoj seriji plej-ofa dobili Bešiktaš sa 4:0. Četvrti duel, koji je igran pred praznim tribinama dvorane Bešiktaša zbog nereda na prethodnoj utakmici, imao je neverovatan završetak. Dva minuta pre kraja, Bešiktaš je imao 14 poena prednosti (79:65), da bi gosti […]

Košarkaši Fenerbahčea tituli šampiona Evrope pridodali su i trofej u domaćoj ligi, pošto su u finalnoj seriji plej-ofa dobili Bešiktaš sa 4:0.

Četvrti duel, koji je igran pred praznim tribinama dvorane Bešiktaša zbog nereda na prethodnoj utakmici, imao je neverovatan završetak.

Dva minuta pre kraja, Bešiktaš je imao 14 poena prednosti (79:65), da bi gosti sjajnom serijom uspeli da se približe ma minus 2 (79:77).

Usledila je penal-završnica, domaći su bili nadomak pobede (84:79), ali su katastrofalnim greškama dozvolili protivniku da izjednači i čak stigne do šuta za pobedu.

Ipak, izabranici Željka Obradovića bili su neprecizni u čak tri pokušaja, pa je i drugi uzastopni duel finala otišao u produžetku.

I ovoga puta su gosti bili bolji u dodatnih pet minuta, i odneli pobedu rezultatom 98:94.

Jan Veseli je bio najefikasniji u redovima šampiona sa 26 poena uz 11 skokova, Bogdan Bogdanović je ponovo bio odličan sa 23, uz perfektan učinak sa linije za slobodna bacanja – 8/8.

Bobi Dikson je postigao 14 poena, Nikola Kalinić 7.

Na drugoj strani, Kenan Sipahi je imao 22 poena, Di Džej Stroberi 20, Vladimir Štimac je meč završio sa 13 poena i devet skokova.

Ovo je osma titula u istoriji za Fenerbahče, koji je podsetimo ove sezone po prvi put osvojio i Evroligu.